معرفی روغن زیتون فرابکر اصل سالماطور 

خرید روغن زیتون بدون بو یکی از دغدغه های اصلی افراد است. فقط با خریدن روغن زیتون اصل رودبار میتوانید به راحتی کیفیت روغن ها را بسنجید البته تا قبل از خرید روغن زیتون فرابکر سالماطور. سالماطور اولین فروشگاه فروش روغن زیتون در اصفهان است. روغن زیتون فرابکر باکیفیت ترین نوع روغن زیتون می باشد. تکنولوژی تولید این روغن به گونه ایست که در روند تولید از هیچگونه مواد شیمیایی یا حرارتی استفاده نشده و کمترین میزان اسیدیته را دارد. با خرید روغن زیتون فرابکر سالماطور طعم واقعی زیتون را احساس خواهید کرد.

عطر خوشی که انتظارش را ندارید!

یکی از دلایل مهمی که افراد از خرید روغن زیتون فرابکر (بابو) و خرید روغن زیتون بکر خودداری میکنند، بوی آن است. اما خبر خوش اینکه، روغن زیتون فرابکر سالماطور بو و عطر خیلی ملایمی دارد و اصلا آزاردهنده نیست به سه علت: 

 • تکنولوژی تولید بالا و اسیدیته پایین
 • شستشوی دستگاه بعد از هر پارت روغن گیری
 • استفاده از مرغوبترین دانه زیتون جهت روغن گیری

تشخیص روغن زیتون اصل از تقلبی

برای تشخیص روغن زیتون تقلبی از اصل روش های خانگی زیادی وجود دارد که با یک جستجوی ساده در گوگل قابل دسترسی هستند یکی از روش های رایج برای تشخیص اصالت روغن زیتون، نگهداری در فریزر به مدت 24 ساعت می باشد. روغن زیتون مانند روغن نارگیل در محیط سرد به صورت کامل منجمد می شود.در این ویدیو نتیجه این آزمایش را روی روغن زیتون فرابکر سالماطور ببینید.

اما مطمئن ترین راه برای تشخیص اصالت، تاییدیه آزمایشگاه است. روغن زیتون سالماطور بلافاصله پس از تولید به آزمایشگاه روغن زیتون در اصفهان فرستاده میشود و میزان مواد معدنی و مواد مضر داخل آن مورد بررسی و مطالعه قرار میگیرد.

در برگه اصالت نامه بالا مشاهده میکنید که اصالت و خلوص روغن زیتون 

فرابـــکر سالمـــاطور توسط آزمایشـــگاه مورد تایید واقع شـــده است. 

روغن زیتــون فرابکر سالماطور پس از تولید آزمایش میشود. این آزمایش

 تاییــدیه اصالت روغن زیتون فرابکر میباشد.

اگر شما بعد از مطالعه ی این مطالب تصمیم گرفتید که خرید روغن زیتون از هر نوعی حال روغن زیتون فرابکر یا روغن زیتون بکر و یا حتی روغن زیتون اصل را در سبد غذایی و برنامه ی روزانه ی خود جای دهید لابد دغدغه ی خرید یک روغن زیتون اصل را در سر می پرورانید. نگران نباشید برای بر طرف کردن این مشکل چند راه حل دیگر وجود دارد:

1. برگه آزمایش:

همانطور که گفته شد بهترین و معتبرترین حالت در تشخیص روغن زیتون اصل از نوعی تقلبی آن داشتن برگه ی ازمایش می باشد. تاییدیه ی آزمایشگاه به خودی خود مهر تایید اصالت محصول می باشد. اگر روغن زیتونی برگه تاییدیه از آزمایشگاه داشت در خرید آن شک نکنید.

2. از طریق طعم و بو:

در صورتی که روغن زیتون اصل باشد باید داری بوی ملایم تلخی باشد نه بوی شیرین برای این کار کافیست مقداری از روغن را در دهان گذاشته و یک نفس عمیق کشید و هوا را از بینی خارج کنید.می توانید مقداری از روغن زیتون را قورت دهید در صورت احساس تندی در انتهای گلوی شک نکنید انتخاب درستی داشته اید.

3. رنگ روغن زیتون: 

در صورتی که رنگ روغن زیتون زرد یا متمایل به قهوه ایی و یا سبز خیلی روشن باشد به طور قطع یک روغن زیتون تقلبی است. رنگ روغن زیتو سبزه تیر و گاهی متمایل به سبز طلایی می باشد.

4. آزمایش تست یخچال:

 به این صورت که چند قاشق از روغن زیتون را داخل یک ظرف شیشه ایی ریخته و به مدت 24 ساعت ان را داخل یخچال نگهداری نمایید در صورت انجماد این نشان دهنده ی کیفیت محصول می باشد. البته ناگفته نماند این نوع تست بیشتر بر اثر شهرت رواج پیدا کرده است و کارشناسان این حیطه این روش تست را نمی پذیرند.

5. استفاده از آزمایش uv

در این روش به روغن زیتون نور تابیده می شود. در صورتی که روغن زیتون اصل باشد باید دارای نوری سبز رنگ و اگر تقلبی باشند نور آبی و بنفش دارد.

6. آزمایش معروف فیتیله:

 در این روش ابتدا شما یک فیتله را به روغن آغشته کنید سپس آن را داخل روغن زیتون قرار دهید در صورتی که فیتیله بدون دود روشن بماند نشانه ی خلوص و اصالت روغن زیتون است ولی در صورتی که خاموش شود و یا اینکه فیتیله روشن بماند اما از خود دود تولید کند نشان دهنده ی عدم کیفیت محصول می باشد

روش تولید روغن زیتون اصل سالماطور:

روغن زیتون سالماطور توسط تکنولوژی extra vigen و طی مراحل زیر تولید می شود.

 • مرحله اول؛ برگ گیری و شستشو:

در این مرحله زیتون های تازه از درخت چیده شده وارد قسمت برگ گیری دستگاه میشود و همه برگ ها و ضایعات موجود بین زیتون ها گرفته میشود. سپس زیتون ها به حوضچه آب منتقل شده و توسط آب شهری به خوبی شسته می شود.

 • مرحله دوم؛ خمیرگیری: 

در این مرحله زیتون ها وارد بخشی از دستگاه میشود که به تیغ هایی برای چرخ کردن زیتون ها مجهز شده است. این تیغ ها زیتون ها را به خوبی خرد کرده و تبدیل به خمیر میکند. خمیر حاصله وارد بخش همزن میشود تا روغن موجود در زیتون ها به خوبی استخراج شود. پروسه هم زدن و خمیرگیری به 2 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد.

 

 • مرحله سوم؛ خروج روغن:

بعد از اینکه خمیر زیتون به خوبی همزده شد، سانتریفیوژ های داخل دستگاه خمیر را فشرده میکنند و پس از جداسازی تفاله های زیتون،روغن خالص و تازه از دستگاه خارج میشود. این روغن با کیفیت ترین روغن زیتون برای مصارف روزانه است اما برای مصرف آسانتر،به فیلترینگ نیاز دارد.  

 

 • مرحله چهارم؛ فیلترینگ:

روغن خالص و باکیفیتی که توسط دستگاه تولید شده به دلیل غلظت و وجود لرده برای آشپزی قابل استفاده نیست و بهتر است توسط دستگاه فیلترینگ، فیلتر شود. روغن خالص و شفاف و یک دست حاصله از این مرحله، همان روغن زیتون فرابکر است که آماده برای مصارف روزانه است.

 

 • مرحله پنجم: بسته بندی:

روغن زیتون خالص تولید شده در این مرحله در محیطی کاملا بهداشتی و در بسته بندی های نیم، یک، دو و سه لیتری بسته بندی و آماده عرضه به شما عزیزان می شود.  

 

سوالات متداول

به دلیل اینکه روغن زیتون فرابکر نقطه دود پایینی دارد بهتر است برای تفت دادن استفاده شود تا کیفیت این روغن آسیب نبیند و خواصش نیز حفظ شود.

روغن زیتون فرابکر سالماطور بودار است ولی به دلیل اینکه در فرآیند تولید از زیتون با کیفیت و مرغوب روغن گیری شده بویی ملایم شبیه به سبزیجات تازه دارد و به هیچ وجه بوی آزاردهنده ای ندارد اگر تا الان از بوی روغن زیتون های موجود در بازار اذیت میشدید پیشنهاد می شود یکبار روغن زیتون سالماطور را امتحان کنید تا عطر خوش و ملایم این نوع روغن زیتون را احساس کنید.

روغن زیتون فرابکر اصل بوی سبزیجات و تازگی میوه زیتون میدهد؛ اگر با خرید روغن زیتون عطر و طعم غیر عادی مانند طعم ماندگی یا کپک زدگی و تندی شدید احساس کردید، به این معناست که یا از زیتون های بی کیفیت و فاسد و کپک زده تولید شده و یا، این روغن زیتون اصل و خالص نیست.

رنگ روغن زیتون به زمان برداشت و رنگ زیتونی که از آن روغن گرفته میشود بستگی دارد پس رنگ روغن زیتون ملاک مناسبی در تشخیص اصل بودن یک روغن زیتون نیست. به طور معمول هر چه به آخر فصل برداشت زیتون نزدیک می‌شویم، رنگ زیتون تیره‌تر شده و رنگ روغن زیتون حاصل از آن، از سبز به زرد متمایل می‌شود

روغن زیتون را در محیطی تاریک مانند کابینت به دور از نور و گرما نگهداری کنید.

بهترین زمان مصرف روغن زیتون فرابکر سالماطور 9 الی 12 ماه بعد از تولید می باشد و اگر در شرایط مناسب نگهداری شود عطرو طعم و خواص آن کاملا حفظ می شود.

روغن زیتون اصل چه از نوع فرابکر باشد و چه بکر،بودار هستند و عطر و طعم زیتون کاملا در آنها محسوس است. از آن جایی که عطر و طعم روغن زیتون ممکن است مورد پسند برخی از افراد نباشد (افرادی که روی بو به شدت حساس هستند) تولیدکنندگان طی فرآیند تصفیه شیمیایی، روغن زیتون را بدون بو و تصفیه میکنند. روغن زیتون تصفیه شده از روغن زیتون فرابکر تهیه میشود. اما به علت فرآیندهای شیمیایی که روی آن انجام شده، تا حد زیادی از خواص روغن زیتون کاسته میشود. در نتیجه بهترین نوع روغن زیتون برای مصرف روزانه روغن زیتون فرابکر است.

تنها راه مطمئن برای تشخیص روغن زیتون اصل از تقلبی، برگه اصالت و تائیدیه آمایشگاه است. روغن زیتون سالماطور در داخل فروشگاه و جلوی چشم مشتریان گرفته میشود و علاوه برآن دارای برگه اصالت و تائیدیه آزمایشگاه نیز می باشد

بله، سالماطور اولین تولیدکننده روغن زیتون جلوی چشم مشتری در اصفهان و ایران است که همه ساله از اواسط پاییز تا اواسط زمستان فرایند تولید روغن زیتون در فروشگاه و در جلوی چشم مشتریان انجام میشود.

دانه های روغنی مثل زیتون، کنجد و آفتابگردان قیمت بالایی دارند به طبع روغن گیری از این دانه ها نیز هزینه بر است. با وجود این، ما تلاش کرده ایم تا بهترین ،خالص ترین و با کیفیت ترین روغن زیتون فرابکر را با قیمتی منصفانه به شما ارائه دهیم. اما با توجه به خواص روغن زیتون فرابکر و مزایایی که برای سلامت بدن انسان دارد قیمت آن معقول است.

روغن زیتون تصفیه شده همان روغن زیتون فرابکر است که طی فرایند شیمیایی بو و عطر آن گرفته است و اصطلاحا به روغن زیتون بی بو تبدیل شده است. نکته حائز اهمیت این است که طی این فرایند شیمیایی مقداری از خواص روغن زیتون گرفته میشود. در نتیجه بهترین روغن زیتون از لحاظ خواص روغن زیتون فرابکر اصل می باشد.

بله، امکان فروش عمده روغن زیتون در اصفهان و سایر شهرهای ایران برای سفارش های بالای 10 لیتر وجود دارد.

روغن گیری از زیتون جلوی چشم مشتری

سالماطور اولین تولیدکننده روغن زیتون جلوی چشم مشتری در اصفهان و در ایران میباشد. همه ساله در فصل پاییز که فصل روغن گیری از زیتون میباشد، فرایند روغن گیری و فروش روغن زیتون در فروشگاه سالماطور جلوی چشم مشتری انجام میشود.

موارد مصرف و کاربرد های روغن زیتون فرابکر:

 • پخت و پز
 • سالاد
 • تفت دادن

به دلیل پایین بودن نقطه دود روغن زیتون فرابکر بهتر است برای سرخ کردن در حد تفت استفاده شود.

روغن زیتون اصل موجود در فروشگاهها هم می تواند کاربرد درمانی داشته باشد و هم خوراکی که البته در اینجا کاربرد خوراکی مد نظر بوده است از این روغن با کیفیت می توان به عنوان یک جایگزین مناسب به جای انواع روغن های بی کیفیت و تولید شده از دانه های تراریخته استفاده نمود

1-انواع کیک

2-سرو غذاها به ویژه انواع سالاد

3پخت و پز غذا وسرخ کردن البته با حرارت مناسب

4-برای طعم دار کردن  و سرخ کردن سبزیجاتی مثل کلم و قارچ و فلفل دلمه ایی

5-طعم دار کردن و پخت انواع غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو

6-مناسب برای پخت انواع برنج

 

و اما کاربردهای درمانی روغن زیتون اصل

1-جلوگیری از اختلالات قلبی و عروقی

2-جلوگیری از افسردگی

3-جلوگیری از ابتلا به دیابت

4-درخشان کننده ی مو

5-برطرف کننده ی دردهای عضلانی

6-جوانسازی و شادابی پوست

7-جلوگیری از آلزایمر

اشاره نمود.

جدول ارزش غذایی روغن زیتون فرابکر

اگر بخواهیم ارزش غذایی روغن زیتون مصرفی را بدانید باید گفت در هر 100 گرم از این روغن کم نظیر مقدار مناسبی انرژی.کربوهیدرات.ویتامین.چربی و پروتئین وجود داردکه به صورت فهرست وار بیان می شود.

ارزش غذایی روغن زیتون در هر 100 گرم
انرژی884 کیلوکالری
کربوهیدرات0
فیبر0
پروتئین0
چربی100 گرم
سدیم 1میلی گرم
پتاسیم1 میلی گرم
قند0
کلسترول0

روغن زیتون برای سرخ کردن مناسبه؟

در پاسخ به این سوال که روغن زیتون برای سرخ کردن مناسب است یا نه باید گفت از منظر متخصصان تغذیه اصولا غذاهای سرخ کردنی بر خلاف طعم خوب و اقبال همگانی برای بدن مضر می باشد. فرقی ندارد که روغن مصرفی زیتون باشد آفتابگردان، کنجد باشد یا کلزا اما در برخی موارد بر اساس پژوهش ها صورت گرفته در این مقوله نشان می دهد که استفاده از روغن زیتون آسیب کمتری می تواند داشته باشد آن هم در صورتی که در هنگام پخت حرارت پایین باشد و هرگز روغن به نقطه ی دود نرسد چرا که هم عطر و طعم غذا از بین می رود در ثانی می تواند برای بدن مضر باشد. بنابراین اگر قصد دارید از روغن زیتون برای سرخ کردن غذا استفاده نماید فراموش نکنید که

1-حرارت کم باشد

2-روغن به نقطه دود نرسد

شرایط نگهداری روغن زیتون

بهترین مکان برای نگهداری از روغن زیتون کابینت و یا مکان خشک و خنک است . روغن زیتون  را در یخچال یا فریزر نگهداری نکنید زیرا زمانی که روغن را در فریزر یا یخچال بگذارید بعد از مدتی از حالت مایع تبدیل به جامد میشود. در نتیجه به هنگام استفاده باید ساعت ها انتظار بکشید تا روغن زیتون به حال اولیه برگردد و قابل استفاده شود بنابراین بهترین شرایط برای نگهداری روغن زیتون،دمای معمولی محیط و هوای خشک و خنک است.

نحوه خرید و ارسال

برای اطلاع از قیمت روغن زیتون و خرید روغن زیتون اصل میتوانید از طریق سایت و یا انواع پیامرسان ها (اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ، ایتا، بله و روبیکا) با ما در ارتباط باشید. سالماطور ارائه دهنده روغن زیتون اصل در اصفهان است که همشهریان و هم وطنان عزیز میتوانند به راحتی این محصول باکیفیت را با چند کلیک در اختیار داشته باشند.

سفارشات اصفهان: همه روزه با پیک و طبق زمان انتخاب شده در سایت ارسال میشود

سفارشات شهرستان: با پست پیشتاز، 4 تا 7 روز بعد از ثبت سفارش ارسال میشود

رضایت مشتری

انواع روغن زیتون

روغن زیتون بسته به نوع فراوری و نتیجه ی نهایی محصول به دست آمده به سه دسته ی زیر تقسیم میشود:

 • روغن زیتون فرابکر (معروف به اکسیر سلامتی)
 • روغن زیتون بکر
 • روغن زیتون تصفیه شده

که هر کدام از محصولات ذکر شده خواص مخصوص به خودشان را دارا می باشند.اگر شما قصد خرید روغن زیتون را دارید بهتر است قبل از هر گونه اقدامی ابتدا سطح آگاهی خود را بالا برده و متناسب با نیاز خود یک خرید مناسب و کاربردی داشته باشید. تا این قسمت از مقاله شما با انواع روغن زیتون آشنا شدید لابد برای شما این سوال پیش امده که تفاوت این سه دسته در چیست؟

روغن زیتون فرابکر

روغن زیتون فرابکر اصل به دلیل خواص فوق العاده اش با عنوان اکسیر سلامتی نیز یاد می شود. در حقیقت باکیفیت ترین نوع روغن زیتون همین دسته  می باشد، چرا که در طی فرایند تولید از هیچ روش شیمیایی استفاده نمی شود و چون در طی مراحل تولید و فراوری محصول نهایی زیتون حرارت نمی بیند در نتیجه طعم واقعی زیتون در آن حفظ می شود. البته ناگفته نماند که در این نوع از فراوری به غیر از اینکه روغن زیتون بوی اصلی خود را حفظ می کند تمام خواص و فواید ان نیز حفظ می شود. اگر قصد خرید روغن زیتون اصل را دارید روغن زیتون فرابکر اصل بهترین نوع روغن زیتون خوراکی است.

روغن زیتون بکر

 • دسته ی دوم که روغن زیتون بکر می باشد نیز از نظر نوع تولید و رسیدن به محصول نهایی همانند روغن زیتون فرابکر می باشد یعنی طی مراحل تولید از هیچ نوع روش صنعتی یا شیمیایی و حتی حرارت دهی زیتون استفاده نمی شود و به همین دلیل است همانند روغن زیتون فرابکر سرشار از خواص است. فقط تفاوت این دو محصول در میزان اسید اولئیک ان می باشد. بنابر این میزان اسید اولئیک موجود در روغن زیتون بکر نسبت به روغن زیتون فرابکر بیشتر است و البته ناگفته نماند که در این نوع روغن زیتون عطر و بوی روغن کمی ملایم تر می باشد.

روغن زیتون تصفیه شده

 • دسته ی سوم نیز روغن تصفیه شده و خالص می باشد.که بر خلاف دو دسته ی قبلی در این مراحل زیتون مورد حرارت و فرایند های شیمیایی قرار می گیرد که بالطبع برخی خواص و البته ی بوی زیتون را از دست می دهد.

کدام نوع روغن زیتون بهتر است؟

با توجه به موارد ذکر شده از انواع روغن زیتون موجود در بازار و خواص متفاوت آن باید گفت تاکید اغلب کارشناسان متخصص بر روی استفاده از روغن زیتون فرابکر می باشد. این روغن به دلیل عدم دخالتهای صنعتی و حرارت های شیمیایی توانسته است مواد معدنی و مغذی موجود در خودش را در حین پروسه ی تولید حفظ نماید و این به عنوان یک ملاک برتری برای گزینش روغن زیتون فرابکر در پخت و پز و سرو انواع غذاهای سرد و سرخ کردنی البته با دمای پایین می باشد. فراموش نکنید روغنی برای سرخ کردن مناسب است که ماده ی اولیه ان نیز از کیفیت بالایی برخوردار باشد. به شما توصیه می شود به غیر از روغن زیتون فرابکر رودبار از روغن زیتون فرابکر سالماطور هم استفاده نمایید تا کبفیت را دوباره از نزدیک تجربه نمایید.

قیمت روغن زیتون 1402

قیمت روغن زیتون اصل بسته به نوع روغن زیتون و البته کیفیت مواد خام مورد استفاده، وزن و محل تولید محصول نهایی متفاوت است اما نکته ایی که در اینجا لازم به ذکر است این است که اگر شما برای تغذیه مناسب خود سرمایه گذاری می کنید درحقیقت این عمل شما نوعی سرمایه گذاری سلامتی است که اثرات آن در دراز مدت به خوبی مشهود خواهد بود. ولی بدون شک قیمت روغن زیتون اصل با در نظرگرفتن قیمت دانه زیتون و شرایط تولید باید منطقی و معقول به نظر برسد. شما میتوانید در ابتدای همین صفحه قیمت روغن زیتون اصل در سال 1402 را ببینید.

بهترین زمان خرید روغن زیتون

بهترین زمان خرید روغن زیتون چه زمانی است بسته به اینکه میوه ی زیتون چه زمانی برداشت می شود دارد. در برخی از شهرها به دلیل گرمتر بودن آب و هوا امکان برداشت زودتر و در بعضی از مناطق به دلیل سردی هوا کمی با تاخیر صورت می گیرد

اما در کل هر چه زمان خرید محصول  با زمان درج شده  بر روی محصول نزدیک تر باشد مسلما روغن زیتون از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد. به عنوان نمونه ممکن است شما جزو طرفداران پرو پا قرص روغن زیتون فرابکر رودبار باشید بنابر این با توجه به اینکه محصول زیتون در این شهربه عنوان قطب صنعت زیتون کشور از شهریور ماه اغاز و تا ابان ادامه دارد.در رودبار اغلب باغداران زیتون را کمی دیرتر برداشت می کنند تا به رنگ سیاه در اید سپس ان را روغن گیری می کنند .بر خلاف تصور عامه ی مردم که بر این باور اند هرچه محصول تازه تر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است .باغداران رودبار بر این باورند که محصول نهایی و روغن زیتون بدست اماده باید ته نشین شده و حد اقل یک ماه از زمان تولید ان گذشته باشد تا به یک محصول با کیفیتی تبدیل  شود.به شما توصیه می شود برای یک بار هم که شده روغن زیتون فرابکر سالماطور را امتحان نمایید تا با طعم واقعی روغن زیتون آشنا شوید.

خواص روغن زیتون فرابکر اصل چیست؟

روغن زیتون فرابکر خواص بیشماری برای بدن دارد که از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ضد التهاب 

2- عامل موثر در پیشگری از بروز و ظهور انواع سکته به خصوص سکته ی قلبی

3- کنترل دیابت از طریق مصرف روغن زیتون فرابکر

4- یک عامل مهم در پایین آوردن سطح کلسترول و چربی بد خون

5- جلوگیری از آلزایمر

6- یک روغن مناسب در جهت پایین آوردن وزن و لاغری

7- مصرف روغن زیتون فرابکر و البته بازگشت جوانی، آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون فرابکر می تواند موجب شادابی پوست وبازگشت طراوت به بدن شود.

8- سلامت پوست و مو

9- جلوگیری از پوکی استخوان

10- جلوگیری از تشکیل سنگ در کیسه صفر

11- پایین آوردنده ی خطر ابتلا به سرطان

12- پایین آورنده ی سطح فشار خون