روغن های خوراکی

روغن زیتون برای لاغری خوبه؟

روغن زیتون برای لاغری خوبه؟ بحث چالش برانگیزی که به طور قطع طرفداران زیادی دارد. هدف از نوشتن این مقاله در درجه ی اول رسیدن به پاسخ این پرسش و در مراحل بعدی  آشنایی با بایدها و نبایدهایی  که می تواند موجب اثر گذاری مثبت و نتیجه بخش بودن این اکسیر شفابخش در راه رسیدن به هدف اصلی یعنی کاهش وزن و لاغری با مصرف روغن زیتون می باشد.

مقاله مرتبط: نحوه تشخیص روغن زیتون اصل

آیا روغن زیتون لاغر کننده است؟

داشتن اندامی متناسب نه تنها موجب سلامتی و شادابی و افزایش طول عمر در افراد می شود بلکه امروزه به عنوان یک موضوع مهم و اساسی در صدر دغدغه های روزانه ی افراد جایگاه خوبی پیدا کرده است. چرا که اگر در تعاملات روزانه ی خود با افراد مختلف دقت کرده باشید اکثر افرادی که اندام مناسب دارند از اعتماد به نفس بالاتری نیز برخوردار هستند.

همیشه افراد حاضر در جامعه به خصوص کسانی که از طریق نوع فعالیت های اجتماعی خود در جامعه قرار می گیرند به دنبال راهکارهای کاهش وزن و تناسب اندام می باشند. اینکه روغن زیتون برای لاغری خوبه؟ و در دسته خوراکی های کاهنده ی وزن هست یا خیر، از طریق پژوهش های صورت گرفته به اثبات رسیده است. منتها برای رسیدن به هدفتان باید به یکسری نکات که در قسمت های مختلف بیان می شود دقت داشته باشید. و اینکه هرگز در مصرف آن زیاده روی نکنید چرا که می تواند نتیجه ی کاملا عکس داشته باشد.

خرید روغن زیتون فرابکر

خواص روغن زیتون برای لاغری

روغن زیتون به غیر از اینکه از نظر کیفیت و سلامت محور بودنش به شدت مورد تایید قرار گرفته است، تاثیرقابل توجه آن در کاهش وزن نیز به اثبات رسیده است. در این مقاله شما را با خواص روغن زیتون در کاهش وزن و اثبات ادعای مطرح شده در این زمینه که روغن زیتون برای لاغری خوبه آشنا می کنیم.

روغن زیتون نه تنها می تواند موجب کاهش وزن شود بلکه بر

 • زیبایی پوست و مو
 • حذف چربی های اضافه از اطراف شکم و پهلوها
 • کاهش کلسترول
 • کاهش چربی بد خون

بسیار مفید و موثر می باشد.

همیشه درنظر داشته باشید که لاغری و سلامتی باید مثل دو عضو جدایی ناپذیر در کنارهم قرار گیرند. تا شما به نتیجه ی مطلوب خود برسید.

رژیم های توصیه شده در جهت کاهش وزن خوب است که حاوی مقادیر مناسبی از

 • تری گلیسیرید
 • و اسیدهای چرب اشباع نشده باشند .

که اتفاقا هر دو مورد در روغن زیتون اصل و ارگانیک موجود می باشد. زمانی که فشار خون فرد بر اثر افزایش چربی بد خون سیر صعودی پیدا می کند. می تواند مقدمه ی افزایش وزن و تجمع چربی در اطراف شکم و پهلوها را به همراه داشته باشد. اما مصرف روغن زیتون حجم عظیمی از چربی های مضر در بدن را کاهش داده و اولین قدم در جهت تناسب اندام با مصرف یک روغن زیتون ارگانیک و سالم برداشته می شود.

روغن زیتون چطور باعث لاغری میشه؟

روغن زیتون چطور باعث لاغری می شه؟

مصرف روغن زیتون چه به صورت خوراکی و چه به صورت موضعی نقش خوبی در کاهش وزن و تناسب اندام در افراد با هر سن و سالی ایفا می کند. اینکه روغن زیتون برای لاغری خوبه، صد در صد به اثبات رسیده است. اما چگونه مصرف کردن آن نیز نقش پر رنگی در این بین ایفا می کند. اگر می خواهید مصرف روغن زیتون ارمغان سلامتی و کاهش وزن را برای شما به همراه داشته باشد توجه به یک سری نکات الزامی می باشد.

 • در قدم اول تهیه ی ماده ی اولیه ی یعنی یک روغن زیتون ارگانیک و اصلی
 • عدم زیاده روی در هنگام مصرف روغن زیتون و در نظر گرفتن کالری مورد نیاز بدنتان در طول یک شبانه روز
 • سعی کنید از روغن زیتون به غیر از پخت و پز در پخت شیرینی و سرو غذاهای سرد مثل انواع سالاد به جای استفاده از سس از روغن زیتون به عنوان یک طعم دهنده ی سالم استفاده نمایید.
 • حتما در کنار مصرف روغن زیتون از خوردن غذاهای سرخ کردنی تا حد ممکن اجتناب نمایید
 • مصرف غذاهای حاوی انواع شیرین کننده های مصنوعی مثل انواع شیرینی . شربت.شکلات. بستنی و…را به حداقل برسانید
 • در صورت امکان ورزش را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید.
 • و نکته ی آخر اینکه در مصرف روغن زیتون نیز حد اعتدال را رعایت فرمایید. مصرف بی رویه و بیش از نیاز روزانه ی بدن نه تها موجب کاهش وزن می شود بلکه موجی

1-تجمع چربی ها در رگ ها

2- داشتن نتیجه ی معکوس و افزایش وزن می شود .

روش مصرف روغن زیتون برای لاغری و کاهش وزن

تا این قسمت از مقاله با دلیل های زیادی باور این ادعا که روغن زیتون برای لاغری خوبه؟ به اثبات رسیده است اما در این قسمت شما را با روش های مختلف  مصرف روغن زیتون در جهت کاهش وزن آشنا می کنیم. مصرف روغن زیتون با موارد ذکر شده تاثیر خوبی در کاهش وزن دارد. در ادامه با ما همراه باشید:

 • روغن زیتون و لیمو و یا آبلیموی طبیعی

یکی از ادعاهای مطرح شده در کاهش وزن با مصرف روغن زیتون استفاده ی آن به همراه مقداری لیمو یا آبلیموی طبیعی می باشد. در این روش مقداری روغن زیتون با افزودن چند قطره آبلیمو و یا میوه ی لیمو در هنگام صبح موجب از بین رفتن چربی های اضافه می شود. اما در این بین مصرف روغن زیتون و آبلیمو باعث تحلیل عضلات نیز خواهد شد. شما می توانید برای جلوگیری از این امر روغن زیتون و آبلیمو را به سالاد اضافه نمایید تا علاوه بر کاهش چربی از تحلیل رفتن حجم عضلات جلوگیری شود.

روش مصرف روغن زیتون برای کاهش وزن(آبلیمو+روغن زیتون)

 • روغن زیتون و فلفل قرمز

ترکیب مقداری روغن زیتون و فلفل قرمر به عنوان یک طعم دهنده نه تنها موجب تسریع در متابولیسم بدن می شود بلکه موجب هضم سریع تر غذا و دفع سموم موجود در بدن نیز خواهد شد. با این تفاسیر به این نتیجه رسیدید که روغن زیتون برای لاغری خوبه؟

 • روغن زیتون و زنجبیل

ترکیب روغن زیتون و زنجبیل به خوبی شاهد این ادعاس که روغن زیتون برای لاغری خوبه، زنجبیل به دلیل طبع گرمی که دارد به خودی خود باعث تولید گرما در بدن  و افزایش سوخت و ساز در بدن می شود و در نتیجه به مرور زمان موجب کاهش وزن می شود. شما می توانید مقداری زنجبیل و روغن زیتون را ترکیب کرد و در سرو انواع سالاد و غذا استفاده نمایید.

 • روغن زیتون و سرکه ی بالزامیک

مصرف روغن زیتون به همراه سرکه ی بالزامیک با گذر زمان به شما ثابت می کند که روغن زیتون برای لاغری خوبه؟ یا خیر

اما ما در این مقاله به شما توصیه می کنیم با مصرف این ترکیب لاغری و کاهش وزن را تجربه کنید. سرکه ی بالزامیک علاوه بر دفع سموم موجود در بدن سرشار از پتاسیم و مقدار کالری پایینی می باشد. ترکیب سرکه ی بالزامیک و روغن زیتون طعم فوق العاده ایی به غذای شما می دهد.

 • روغن زیتون و اسموتی

ترکیب روغن زیتون با انواع اسموتی به خصوص از نوع سبزیجات می تواند تاثیر مناسبی در کاهش وزن داشته باشد.

 • روغن زیتون و خیار

بله درست است روغن زیتون و خیار برای داشتن این ترکیب عالی و کم کالری کمی خیار و نمک و دو قاشق روغن زیتون را با هم مخلوط کرده و علاوه تجربه ی داشتن یک میان وعده ی عالی و کم کالری خودتان از نزدیک به این تجربه برسید که روغن زیتون برای لاغری مناسبه؟

تاثیر روغن زیتون بر لاغری(روغن زیتون+خیار)

نکات مهم مصرف روغن زیتون برای لاغری

1-روغن زیتون برای لاغری خوبه؟ بله اما در صورتی که در مصرف آن زیاده روی نشود.

2-روغن زیتون همانند سایر روغن های موجود دارای کالری می باشد بنابراین باید بر اساس نظریه متخصص تغذیه به میزان نیاز روزانه ی بدن از این روغن استفاده شود .

3-مصرف روغن زیتون به تنهایی اثر چندانی در کاهش وزن ندارد بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت نکات ذکر شده در این مقاله الزامی می باشد.

4-تنها روغن زیتون ارگانیک و اصل خواص ذکر شده را دارا می باشد.

5- مصرف موضعی روغن زیتون می تواند باعث کاهش چربی های اطراف شکم و پهلو شود.

6-سعی کنید برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و استفاده از رژیم لاغری با مصرف روغن زیتون با یک پزشک متخصص تغذیه مشاوره داشته باشید.

قیمت روغن زیتون فرابکر

بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای لاغری

تا این قسمت از مقاله به تاثیر روغن زیتون و پاسخ این سوال که روغن زیتون برای لاغری خوبه؟رسیدیم اما نکته ی قابل ذکر دیگر بهترین زمان مصرف روغن زیتون برای کاهش وزن می باشد. به غیر از 6 روش بیان شده در قسمت های قبلی که بهترین زمان مصرف آن قبل از وعده غذایی مورد نظر می باشد (برخی از روغن زیتون به عنوان طعم دهنده یا چاشنی و یا باهر عنوان دیگری مثلا در وعده ی شام استفاده می کنند و برخی در وعده ی ناهار البته ممکن است حتی از ترکیبات ذکر شده تحت عنوان یک میان وعده استفاده کرد و بعد از آن برای افزایش سوخت و ساز بدن ورزش کنند )

اما نوعی دیگری از روش مصرف روغن زیتون برای کاهش وزن موجود است که در این روش باید یک قاشق از روغن زیتون با یک لیوان آب ولرم و یک قاشق چایخوری عسل ترکیب و به مدت یک ماه پیش از صبحانه از آن استفاده نمایند.

اما کلام اخر

بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد که می تواند باعث کاهش وزن در افراد شود .اما اینکه روغن زیتون برای لاغری خوبه؟به دلیل خواص فراوان و البته مضرات کم این روغن می باشد، که توانسته این اکسیر شفابخش را در جایگاه بالایی از نظر ارزش غذایی در بین سایر روغن ها قرار دهد. اگر شما بعد از مطالعه ی این پژوهش قصد کاهش وزن از طریق قرار دادن روغن زیتون در برنامه ی غذایی روزانه ی خود دارید، این روغن پر خاصیت را از مراکز معتبری همچون فروشگاه سالماطور که سالهای زیادی پیشگام در عرصه ی تولید محصولات ارگانیک و اصل می باشد تهیه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *