ارده، شیره و حلوارده

آیا ارده خراب میشود؟

آیا ارده خراب میشه؟

آیا ارده خراب می شود؟ در پاسخ به این سوال به جا و البته مهم باید گفت بله اکثر خوراکی های موجود در اطراف ما که قابلیت خوردن دارند فسادپذیر نیز می باشند و طبیعتا ارده نیز از این امر مستثنا نمی باشد.

 • پس هر محصول شرایط نگهداری مخصوص به خودش را دارد
 • زمان و دوره مصرف مخصوص به خودش را دارد
 • و البته اینکه مکان نگهداری مخصوص به خودش را دارد

و چنانچه هر کدام از موارد ذکر شده رعایت نشود روند فسادپذیری محصول سریعتر صورت می گیرد و قاعدتا ارده نیز همینطور است. در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوال آیا ارده فاسد میشود را بررسی کنیم.

برای دیدن قیمت و خرید ارده خالص کلیک کنید.

آیا ارده خراب می شود؟

کنجد و فراورده های کنجدی کاملا طبیعی و فاقد مواد شیمیایی هستند. از مواد نگهدارنده نیز طی مراحل تولید در محصول نهایی استفاده نمی شود بر همین اساس نسبت به سایر خوراکی ها و محصولات غذایی ماندگاری کمتری دارد. ارده کنجد، حلوا ارده، حلواشکری و روغن کنجد و سایر محصولات فراوری شده از کنجد زمان مصرف به خودشان را دارا می باشند.

ارده ی تولید شده به روش طبیعی تا یکسال قابلیت مصرف دارد. ارده و فراورده های کنجدی کارخانه ایی کمی بیش از یک سال قابلیت ماندگاری دارند در بعضی موارد نیز محصول نهایی پس از تاریخ انقضا غیر قابل مصرف نمی شود و فقط از ارزش غذایی آن تا حد زیادی کاسته می شود.

پس با توجه به توضیحات ارائه شد در پاسخ به این سوال که آیا ارده خراب می شود ؟ باید گفت بله 

نشانه های خراب شدن ارده کنجد

آیا ارده خراب می شود؟ از کجا بفهمیم؟

از نشانه های ظاهری آن

 • اولین تغییر حاصله و نشان دهنده ی فساد در ارده کنجد تغییر رنگ آن می باشد که از حالت کرمی رنگ به قهوه ای تغییر رنگ می دهد
 • عطر ارده ی فاسد شده نیز به خوبی مشخص است. چرا که دارای بوی بد و خیلی تندی می باشد
 • طعم ارده ی فاسد شده نیز تلخی زیادی دارد
 • ممکن است ارده ی فاسد شده حالت چسبندگی نیز داشته باشد.

خرید ارده خالص و باکیفیت

شرایط نگهداری ارده

 • اولین شرط نگهداری از ارده این است که حتما محصول را در جایی دور از رطوبت نگهداری کنید (رطوبت ماندگاری ارده را کم کرده و از طرف دیگر عطر و طعم آن را نیز تغییر می دهد)
 • اگر از ارده سفت خوشتان نمی آید هرگز درون یخچال نگهداری نشود
 • از آنجایی که ارده و محصولات فرآوری شده از آن حاوی چربی اشباء نشده می باشند نباید در معرض تابش نور خورشید و گرما قرار بگیرند (گرما و نور موجب اکسید شدن چربی موجود در ارده می شود و در نتیجه ارده را زودتر فاسد می کند)
 • بهترین مکان برای نگهداری از ارده این است که در جای خشک و خنک و دور از نور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود

 تمام موارد ذکر شده در پاسخ به سوال مطرح شده که ایا ارده خراب می شود؟ می باشد. پس اگر موارد ذکر شده رعایت نشود ارده حتی زودتر از تاریخ مندرج بر روی آن فاسد و خراب می شود.

راههای خراب شدن ارده

راه های جلوگیری از خراب شدن ارده

 • ارده نیز مثل سایر مواد خوراکی برای حفظ کیفتش دارای شرایط نگهداری مخصوص به خودش می باشد (اگر این شرایط رعایت شود محصول به صورت طولانی تر و با کیفیت تر قابلیت استفاده شدن دارد)
 • هرگز آن در جای نمناک قرار ندهید
 • زیر تابش مستقیم خوررشید قرار نگیرد
 • در جای خشک و خنک نگهداری شود
 • از وارد کردن جسم نمدار و مرطوب مثل قاشق خیس به آن خودداری نمایید
 • پس از مصرف درب محصول را محکم بسته و در مکانی مناسب (شرایط مکان مناسب در قسمت بالا ذکر شد) نگهداری شود.

اگر این موارد رعایت شود عمر مفید ارده به خوبی حفظ شده و زودتر از زمان مقرر خراب نمی شود. تمام این موارد قابل توجه افرادی که معتقد هستند ارده تاریخ مصرف ندارد و به مدت طولانی قابل استفاده است. عنوان مقاله که آیا ارده خراب می شود؟ نیز به خوبی گویای این مسئله است که ارده خراب می شود.

بهترین مکان برای نگهداری از ارده

کافیست ارده ی خریداری شده در مکان نامناسب قرار گیرد، مکان نامناسب اولین قدم در جهت از دست دادن کیفیت ارده می شود.

و همانطور که قبلا هم بیان شد بهترین مکان برای نگهداری از ارده در جای خشک در جای خنک دور از تابش نور خورشید خارج از یخچال نگهداری شود.

خرید ارده خالص و بدون مواد افزودنی

دلیل ته نشین شدن ارده چیست؟

برخی از افراد فکر می کنند که در صورت ته نشین شدن ارده این محصول قابلیت استفاده شدن را از دست داده و فاسد شده است درست است که ما تا این قسمت ازمقاله در پاسخ به این سوال که آیا ارده خراب می شود؟ جواب مثبت دادیم. اما ته نشین شدن ارده هرگز نشانه ی خراب شدن ارده نمی باشد بلکه ارده پس از تولید به ته ظرف نشسته و روغن حاصله از محصول روی ارده را می گیرد و زمانی که شما در منزل برای چند روز از ارده استفاده نکنید با این صحنه مواجه خواهید شد و این اصلا نشان فاسد شدن ارده نیست و فقط کافیست با قاشق ارده و روغن جدا شده را مخلوط نمایید و تمام.

ارده تاریخ مصرف داره؟

آیا ارده تاریخ مصرف دارد؟

آیا ارده خراب می شود؟ آیا ارده تاریخ مصرف دارد؟

و سوالاتی از این دست که روزانه با حجم زیادی از آن روبه رو می شویم. برای پاسخ به این سوال کافیست یک بار این مقاله را کامل مطالعه نماید به راحتی متوجه خواهید شد که ارده خراب می شود وتاریخ مصرف دارد.

 • در ارد ه های کارخانه ایی غالبا مدت زمان یکسال برای زمان مصرف قرار می دهند
 • و ارده های غیر کارخانه ایی بین 6 ماه تا یکسال قابلیت مصرف دارند
 • البته به شرط آنکه در مکان مناسب نگهداری شده باشد.

آیا ارده دو فاز لزوما فاسد است؟

منظور از دو فاز شدن ارده یعنی حالتی که خود ارده ته نشین شده و روغن موجود در آن روی سطح ارده را می پوشاند.

 • دو فاز شدن ارده ارتباطی به فاسد شدن آن ندارد
 • اما اگر به طور طولانی مدت از ارده استفاده نشود ارده دو فاز می شود و بهتر است برای جلوگیری از این حالت هر چند روز یک بار ارده را با قاشق هم بزنید و دوباره آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

قیمت انواع ارده خام، بوداده و سبوس دار

و اما کلام آخر

در انتهای این مقاله امید آن می رود که شما به درستی به پاسخ سوال آیا ارده خراب می شود؟ و همچنین شرایط و مکان مناسب نگهداری این محصول رسیده باشید.پس سعی کنید حتما از محصول صد در صد ارگانیک و با کیفیت استفده کنید و اینکه شرایط نگهداری محصول را به خوبی رعایت کنید. گروه تولیدی سالماطور با کادری مجرب و تولید کننده ی محصولات صد درصد طبیعی و ارگانیک آماده ی ارائه ی محصولات کم نظیر خود از جمله ارده در طعم های متفاوت و باب میل شما مشتریان مجلسی پسند می باشد. کافیست یک بار از این محصول سالماطوری استفاده کنید تا یک عمر مشتری همیشگی سالماطور باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *