همانطور که می دانید اکثر محصولات فروشگاه سالماطور بدون موادنگهدارنده و هرگونه افزودنی هستند. با توجه به زیان بالای موادنگهدارنده و افزودنی های مجاز برای بدن، بهتر است که با نگهداری اصولی از مواد غذایی تازه و سالم،این محصولات را جایگزین محصولات شرکتی با ماندگاری بالا کنیم.محصولات مختلف فروشگاه سالماطور با توجه به مواد تشکیل دهنده و زمان تولید،ماندگاری متفاوت دارند.تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید،در ادامه بهترین زمان مصرف و شرایط نگهداری محصولات مختلف سالماطور را به تفضیل توضیح خواهیم داد.

شرایط  نگهداری از کره مغزیجات:

تمامی کره ها را هم میتوان داخل یخچال و هم میتوان داخل فضای خشک و خنک نگهداری کرد. در صورتیکه که کره ها را داخل یخچال نگهداری کنید تا 6 ماه قابل استفاده است ولی بافت کره تغییر میکند ( از حالت نرم خارج شده و سفت میشود) و در صورتیکه که کره ها را داخل فضای خشک و خنک مانند کابینت نگهداری کنید تا 3 ماه قابل استفاده می باشد.

نکته1: زمانیکه کره را داخل یخچال قرار میدهید بافت آن تغییر میکند و از حالت نرم و کره ای خارج میشود برای نرم شدن دوباره کره، آن را چند دقیقه قبل از مصرف بیرون از یخچال قرار دهید و حتما قبل از مصرف هم بزنید.

نکته2 : کره نارگیل به علت بافت متفاوتی که نسبت به سایر کره ها دارد باید حتما داخل یخچال نگهداری شود. چند دقیقه (حدودا یک ربع) قبل از مصرف، کره را از یخچال خارج کرده، هم بزنید و سپس میل نمایید.

 

شرایط نگهداری از روغن های خوراکی:

بهترین زمان مصرف روغن های خوراکی 9 تا 12 ماه است. روغن ها حتما باید در فضای خشک و خنک و تاریک مانند کابینت نگهداری شود.

نکته: روغن ها را به هیچ وجه کنار اجاق گاز و حرارت قرار ندهید در غیر اینصورت روغن کیفیت خود را از دست میدهد.

شرایط نگهداری از ارده:

بهترین زمان مصرف ارده ها 3 ماه بعد از خرید است. ارده ها حتما باید در فضای خشک و خنک نگهداری شود. به دلیل عدم وجود ناخالصی در ارده های سالماطور ممکن است این ارده ها با گذر زمان ته نشین شود در اینصورت هنگام مصرف ارده را هم زده و سپس میل نمایید.

نکته: روغنی که روی ارده ایجاد میشود روغن طبیعی آن است، به هیچ وجه روغن را از ظرف ارده خارج نکنید. این کار باعث سفت شدن ارده شما میشود. فقط کافیست قبل از مصرف آن را هم بزنید.

شرایط نگهداری از شیره:

بهترین زمان مصرف شیره ها 3 ماه بعد از خرید است. شیره ها در فصل تابستان حتما باید داخل یخچال نگهداری شود در غیر اینصورت شیره ترش شده و قابل مصرف نیست. در فصل زمستان میتوانید شیره را یا داخل یخچال یا در فضایی خنک نگهداری کنید.

نکته: شیره ملایری هم در فصل زمستان هم در فصل تابستان باید حتما داخل یخچال نگهداری شود در غیر اینصورت بافت خود را از دست میدهد.

شرایط نگهداری از عسل:

بهترین زمان مصرف عسل ها 24 ماه بعد از خرید است. عسل ها را در فضای خشک و خنک نگهداری کنید.

نکته: عسل سفید حتما باید یخچال نگهداری شود در غیراینصورت بافت و رنگ عسل تغییر میکند.

شرایط نگهداری از حلواارده:

بهترین زمان مصرف حلواارده ها 3 ماه است. تمامی حلواارده ها باید داخل یخچال نگهداری شود.

شرایط نگهداری از ادویه:

بهترین زمان مصرف ادویه ها 6 ماه است. تمامی ادویه ها را در فضای خشک و خنک نگهداری کنید.

نکته: درب ظرف ادویه ها حتما باید بسته باشد در غیراینصورت کیفیت طعم و عطر ادویه شما کم میشود.

نکته: پودر میوها مانند پودر کیوی، پودر انبه و پودر توت فرنگی حتما باید در یخچال نگهداری شود در غیر اینصورت کپک میزند.

شرایط نگهداری از روغن های درمانی:

بهترین زمان مصرف روغن های درمانی 6 ماه است. روغن های درمانی باید دور از نور و گرما و در فضای تاریک نگهداری شود.

نکته: روغن نارگیل در دمای پایین به حالت جامد و در دمای بالا به حالت مایع است.